LDS Panevėžio skyriaus galerija „GalerijaXX“ tarptautinėje meno mugėje ArtVilnius2021 pristato keramikę Viliją Balčiūnienę su skulptūrinių objektų serija „Laikas + Jausmas = Būsena“ , bei grafikę Jolantą Rudokienę su piešinių ciklu „Žymuo“.

 

Jolantos Rudokienės ekspozicijoje bus pristatytas piešinių ciklas , apjungiantis kelis 2015 metų darbus su 2019, 2020.2021 metais sukurtais kūriniais .Menininkė renginio lankytojams pristatys kūrybą , linkstančią į abstrakcijas ir faktūrų vaizdavimą. Piešinių serija labai simboliška .Vieną ciklo dalį sudaro kūriniai , kuriuose autorė lapo erdves skaldo į skirtingus segmentus plokštumų ir linijų pagalba  papildydama susidariusias ertmes antikvarinėmis detalėmis ar gamtiniais fragmentais. Antrije ciklo ,,Žymuo‘‘ dalyje  menininkė vaizduoja eižėjančius sienų fragmentus, tuo pat metu lyg ir kalba apie uždarą ir trapų žmogaus būties pasaulį , asmeninį patirimą, prisiminimus ir tuo pat metu filosofiškai žiūri į laikinumo grožį. Tai , kas kitiems yra negražu, nejauku pačiai autorei  priešingai, yra  įprasminta grožio sąvoka , transliuojama kūrėjo estetiką. Menininkė yra įdomi žiūrovui ne tik savo jautriu priėjimu prie universalių temų , meditatyvinės kūrinių nuotaikos ,sąvitos estetikos , bet ir per ne vieną dešimtmetį ištobulintais piešimo įgūdžiais.

,,Man įdomu , kokie giluminiai klodai glūdi po matoma siena .Kaip juos pasiekti – per duris, per langą , plyšį , per akis . verbalinę ir neverbalinę kalbą…. ‚‘‘ – teigia Jolanta Rudokienė.

 

 

Vilijos Balčiūnienės ekspozicijoje-skulptūriniai objektai (akmens masė)  ,, Laikas + Jausmas = Būsena ‘‘ . Menininkė savo kūrinių konceptais liečia trapias  ir visuomenei jautrias temas , tokias kaip emocinė sveikata , artumas , bendrystė ir laiko  , bei  jausmų įtaka mūsų gerbūviui.

Skulptūrinių objektų serija ,,Laikas + Jausmas = Būsena ‘‘ plėtoja emocinių būsenų ir laiko temą , kuri kyla  iš giliausių , pandemijos  paveiktų jausmų .Šios serijos skulptūros įtraukia žiūrovą į  meditacinį apmąstymą tarp svyruojančių jausmų dvilypumo ir laiko sampratos.

‘‘Laikas – viena iš  svarbiausių ir nevaldomų formų .Tokie patys yra ir Jausmai – skvarbūs , ryškūs , malonūs , prieštaringi ir sunkiai pasiduodantys kontrolei‘‘.

 

Susitikime ArtVilniuje spalio 15-17 dienomis.