LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „Galerija XX“, balandžio 8 dieną, 17 valandą atidaroma Jūratės Jukštienės tapybos paroda „Ar tai ji?“

„Gyvename aktyvioje medijų suformuotų iliuzijų ir įvaizdžių aplinkoje, iš kurios akiračio ištrūkus, gamta atsiveria kaip fantastiškai kitas pasaulis. Tapymas pačia gamta – tai gamtos, žmogaus, kūrybos sintezė; tai naujos technologijos, kuri pavergia savo medžiagiškumu, sava esatimi, atradimo bei išplėtojimo laikas.
Gamta netikėčiausiai įsigeria į pasirinktą akvarelinį popierių. Įvyksta spalvos metafizika: gėlės pigmento atidavimo klausimas tampa svarbiausiu kūrybiniu elementu. Abstrakti kompozicija kuriama įtrinant į popierių gėlių žiedų, jų dulkių, stiebų, lapų esenciją, – taip perteikiant laikinumo ir trapumo būtį bei baigties neišvengiamybės dvelksmą. Tapant gėlėmis, netikėtumu glumina jų palikta žymė, stebina įspaudas, ore pakimba klausimas: „ar tai tikrai ji, ši gėlė?“.
Gėlės žydi trumpą laiką. Šiuose kūriniuose jos lieka žydėti…“, –taip savo kūrybą pristato menininkė.

Jūratė Jukštienė, prieš metus baigusi tapybos magistro studjas Vilniaus dailės akademijoje, šiandien stebina originalia bei unikalia tapyba augalais. Gamta – pagrindinis ir svarbiausias elementas jos kūryboje, sugrąžinanti prie ištakų pasiūlo naują tapybos formą.(2022m. Šiauliai)
Paroda veiks iki balandžio 27 dienos.