Eglė Ganda Bogdanienė​ – viena šiuolaikinės tekstilės novatorių, kurių dėka tekstilė ėmė integruotis į šiuolaikinio meno gretas prieš daugiau nei du dešimtmečius. Menininkė savo kūriniuose ir akademinėje veikloje Vilniaus dailės akademijoje stengiasi peržengti tradicinės tekstilės ribas, pirmenybę teikdama konceptualioms idėjoms, kurios lemia ir formos eksperimentus. E. G. Bogdanienės kūryboje išskirtiniais bruožais tampa glaudus meno ir gyvenimo ryšys, nekonvencionalių medžiagų naudojimas, naujam gyvenimui prikeltos vilnos vėlimo ir kamšymo technologijos.*

​E.G.Bogdanienė taip pat yra įvairių simpoziumų, plenerų, parodų, meno konferencijų iniciatorė ir organizatorė, Vilniaus dailės akademijos profesorė, studijų prorektorė. Nuo 1990 m. dirba Vilniaus dailės akademijos Tekstilės katedroje, nuo 2002 m. –​katedros vedėja. Parodose dalyvauja nuo 1983 m. Nuo 1999 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

Parodoje tekstilininkė eksponuoja 6 kompiuterinio žakardo tecnika sukurtus darbus, 6 dialogus – monologus. Jiems pozavo Lietuvoje gerai žinomi menininkai, kuratoriai, meno teoretikai. Visi buvo paprašyti pozuoti jiems natūraliausia kūno padėtimi, apžiūrint meno darbą. Salės viduryje – velta ir kamšyta Pieta. Šiuolaikinių inovacijų ir tradicinių amatų kontrastas, neįprasta parodos ekspozicija, pasak E.G.Bogdanienės leidžia pajusti, ką reiškia būti vertinamam, apžiūrinėjamam, verčia pagalvoti apie grožio, meno, moteriškumo stereotipus.

Savo kūrybą suvokiu kaip meninio tyrimo būdą. Tai – tarsi eksperimentinė laboratorija, kurioje gimsta naujos pažinimo ir patirties formos. Kūrybos procesui labai svarbios inspiracijos, gaunamos iš aplinkos, gyvenimiškų situacijų, kasdienių reiškinių, informacijos šaltinių. Tuomet formuluoju klausimą ir imuosi tyrimo, vėliau gimsta meno objektas, jis demonstruojamas. Po to vyksta analizė, kaip kūrinys veikia aplinką. Ir dažniausiai ši patirtis leidžia atsirasti naujiems postūmiams ir inspiracijoms, pradedančioms naują kūrybos etapą.“

Eglė Ganda Bogdanienė:

 

* ištrauka i​š  Dovilės Trumpytės teksto, knygoje“Šiuolaikiniai lietuvių dailininkai. Eglė Ganda Bogdanienė“