IVO LILL „Sugrįžimas“

 

Ivo Lill (gimęs 1953 m. Taline) – gerai žinomas pasaulyje meninio stiklo kūrėjas iš Estijos, išgarsėjęs skulptūromis ir objektais, kuriems sukurti naudoja neįprastas šalto apdirbimo technikas.

Panevėžyje Ivo Lill lankosi ne pirmą kartą – 1996 m. „Galerijoje XX“ buvo surengta jo personalinė paroda. Taip pat dalyvavo pirmajame tarptautinime meninio stiklo simpoziume „Glass Jazz 2014“, o šiais metais jau lankosi paroda „Sugrįžimas“.

Menininkas domisi įvairiais stiklo apdirbimo būdais, derina skaidrų paviršių su matiniu, dažnai naudoja klijuotą lakštinį ar optinį stiklą. Darbuose galima rasti daug grafinių priemonių panaudojimo metodų: raižymo, graviravimo. Daug dėmesio skiria ne tik stiklo paviršiui, bet ir formai, ieško minimalios, skaidrios raiškos. Tokią aistrą įvairovei, eksperimentavimui su stiklo medžiaga atskleidžia ir ši paroda, sudaryta iš skulptūrų, priklausančių keliems skirtingiems darbų ciklams.

Beje, reikia būtinai pridurti, kad autorius nenaudoja šiuolaikinių technologijų ir viską kuria tik savo rankomis.

Menininkas yra dalyvavęs beveik šimte bendrų parodų (Belgijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, Japonijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Estijoje ir kitose šalyse), ši yra keturiasdešimtoji personalinė paroda.

Ivo Lill yra gausiai apdovanotas dailininkas ne tik gimtojoje šalyje (laimėjo Estijos Kultūros Ministerijos premiją už solo parodą „Šaltas stiklas“ 2013 m., tais pačiais metais apdovanotas už kūrybinius pasiekimus Nacionaline Kultūros premija, taip pat – Talino miesto garbės apdovanojimu 2014 m.), bet ir užsienyje – sidabro medalis tarptautinėje stiklo parodoje Kanazawahe 2011 m., apdovanojimas penktojoje meninio stiklo trienalėje Rusijoje „Steklo 2011“ .

I.Lill sukūrė Eurovizijos dainų konkurso, kada jis vyko Estijoje 2002m., apdovanojimus.

 

Paroda veiks iki rugsėjo 15 d.