Jau keturioliktus metus iš eilės Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyrius sukviečia Panevėžio miesto, Lietuvos ir užsienio tapytojus kurti, bendrauti ir dalytis profesine patirtimi tarptautiniuose tapytojų pleneruose. Plenerai dedikuoti tapytojo Kazimiero Naruševičiaus (1920-1999) atminimui.

Šią vasarą renginyje drauge su Lietuvos dailininkais dalyvauja svečiai iš Indijos, Olandijos, Vokietijos, Baltarusijos. Svečio teisėmis plenere kurs ir tarptautinės menininkų organizacijos „Fokus – Europa“ pirmininkas Lutz-Benno Kracke. Visi plenere viešintys tapytojai taip pat dovanos po kūrinį „Galerijoje XX“ kaupiamai plenero kolekcijai.

Dešimties dienų kūrybinį procesą vainikuos bendra tapybos paroda, kuri bus atidaryta liepos 15 d. 16.30  val. Lituvos dailininkų sąjungos galerijoje „Galerijoje XX“.

Pagarbiai Panevėžio menininkų vadinamas „mokytoju“, tapytojas K. Naruševičius visą gyvenimą buvo susijęs su Panevėžiu – ne tik kūryba, bet ir organizacine veikla. Jo iniciatyva 1967 m. įkurta Panevėžio dailės mokykla, jis rūpinosi, kad mieste būtų įsteigtas Lietuvos dailininkų sąjungos skyrius, jam K. Naruševičius daugelį metų vadovavo. Dėstydamas tapybą Dailės mokykloje bei dailę Panevėžio vidurinėse mokyklose, išugdė ne vieną būsimą menininką. Pedagoginė veikla, kuriai dailininkas buvo atsidavęs, paliko ryškią žymę miesto kultūros gyvenime.