Kovo 6 d. (penktadienį) 17 val. Panevėžyje, „Galerijoje XX“ (Laisvės a. 7), atidaroma tapytojo Ramūno Grikevičiaus kūrybos paroda „Ištraukos“.

Parodoje eksponuojami tapybos darbai, sukurti 2019 – 2020 m.

Parodoje Ramūnas Grikevičius toliau plėtoja savo meninę viziją,  naujais darbais grynindamas netikėtos formos žmogaus būties viziją, be cinizmo ir be moralizavimo, tačiau su visais nerealiam pasauliui būdingais niuansais.

Menininkas apie savo kūrybą: „Noriu pasidalyti savo mintimis apie žmogaus pastangas išlikti nepaisant esminės aplinkybės – gyvenimas vis tiek vieną dieną baigsis. Fragmentiškai sudėliotose istorijose, koliažas tampa realų gyvenimą atspindinčiu momentu: kalbėti apie žmogiškąją būtį bei jos iššūkius ir pasakoti šmaikščiai ir rimtai, jautriai ir triukšmingai.

Nenoriu, kad žiūrovai suprastų viską (manau, tai ir neįmanoma), bet noriu suteikti galimybę pajusti labai aiškų, stiprų poetinį jausmą. Noriu juos paliesti, suerzinti, provokuoti ir kartu paskatinti giliau pažvelgti į savo vidų.“

Darbai kuriami koliažo principu, o tapyboje naudojama spalvinga rimtojo meno ir popkultūros sandūra trikdo bei kelia klausimų. Grubi ekspresija ir senosios flamandiškos tapybos technikos, perregimi ir susiliejantys veidai, figūros, siluetai – tarsi viskas sudėta į vieną gyvastį, kurioje glūdi kokia nors intymi ir kartu visuotinė, bendra archetipinė tiesa: kad kūnas yra mirtingas, kad viskas tarpusavyje susiję painiausiais labirintų koridoriais, kad yra pradžia ir yra pabaiga.