Rugsėjo 8 dieną, 17 valandą LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „GalerijaXX“ atidaroma Antano Šerono tapybos  paroda „Dėlionė“

 

„Gyvename tokiu prieštaringu laikotarpiu, kuris ateityje istoriškai bus neužmirštas dėl savo suvaržymų, ekoniminių sunkmečių, kurių metu auga kažkokios kitos sritys, kurios iki tol buvo prioritetų paraštėse. Žmonės sąmoningai renkasi, pvz žiūri žinias, ar kuria savo žinią pasauliui. Ji ir jos reikšmė priklauso nuo pačio žmogaus ypatybių, jo interesų, veiklos rato. Natūralu, kad tai palieka savo pėdsakus Norisi atsigręžti į tai kas yra paprasta, bet nebanalu, o tikra ir aktualu. Atsiranda impulsas, tampa prasminga vertinti laikinas akimirkas, kurios gali daugiau ir nepasikartoti. Visa tai susideda į bendrą matymo dėlionę. Natūralu, kad kiekvienas žmogus kaupia savo gyvenimišką patirtį, ją įprasmindami labai skirtingai.“,-teigia autorius.

 Antanas Šeronas yra  vertinamas tarp meno žinovų, kaip klasikinių tapybos principų puoselėtojas. Dailininkas yra  koloristas, turintis išskirtinę spalvų pajautą. Nors jo drobes iš pirmo žvilgsnio galėtume priskirti tradicinei lietuviškai ekspresionistinei tapybai, menininko paveikslai unikalūs, turintys savitą braižą ir formos, ir turinio požiūriu. Kurdamas nepaprastai margą tamsaus kolorito pasaulį, jis išvengia spalvų purvo. Tai yra tikrai didelis pasiekimas, dažnai tampantis iššūkiu net didiesiems spalvos meistrams. Tapytojas nesivaiko vienadienių tendencijų, kūrybinių madų, komercinės sėkmės garantų. A. Šeronas atskaitos tašku renkasi save, savo tapatybę, savitą regėjimo prizmę.

 

Apie autorių:

Antanas Šeronas (gim. 1986 10 28). 2013 m. Šiaulių universitete  įgijo dailės (tapybos) magistro diplomą. Nuo 2015 metų Lietuvos dailininkų sąjungos, nuo 2019 LATGA narys. 15 personalinių, dalyvauta daugiau nei 70 grupinių parodų, 9 respublikiniuose ir tarptautiniuose pleneruose. 2022 metais laimėta Šiaulių miesto savivaldybės kultūros ir meno premija, o metais 2014, 2019 metais suteikta Šiaulių miesto savivaldybės jaunojo menininko stipendija, o 2018, 2020, 2022 metais paskirta individuali stipendija iš Lietuvos Kultūros tarybos, laimėtas sidabro medalis 8–oje pasaulio žemaičių parodoje: ,,Už pagarbą tradicijoms ir temos aktualizavimą”. 2016 metais du kūriniai eksponuoti Chaimo Frenkelio viloje parodoje „Susitikimai. Šiauliečiai menininkai“ Šiaulių Aušros muziejuje. 2018, 2019 metais paveikslai dalyvavo LDS 100–mečio kolekcijos, parodose, Lietuvoje, (M. K. Oginskio muziejus, Plungė), Ukrainoje (Teraso Ševčenkos nacionalinis dailės muziejus), Rusijoje ( Kaliningrado vizualaus meno muziejus). 2018, 2019 m. dalyvauta Art Vilnius mugėse, Litexpo parodų rumuose. Apie personalines parodas: „Aukšto kronikos. Rakandai”, (LDS galerija „Arka”) ir „Rakandai”, (Šiaulių dailės galerija) laida “Linija. Spalva. Forma” sukūrė reportažus. Nuo 2013 metų nuolat dalyvaujama metinėse Šiaulių dailininkų kūrybos parodose. Gauta padėka iš Lietuvos dailininkų sajungos.