Lapkričio 16 dieną, 19 valandą LDS Panevėžio skyriaus galerijoje Galerija XX vyks kūrybinės dirbtuvės „Garso sienos“.
„Garso sienos“ – tai praktinės garso apdirbimo kūrybinės dirbtuvės, skirtos nekonvencinės elektroninės muzikos bei garso meno kūrimu besidomintiems žmonėms.
Kūrybinių dirbtuvių metu lektoriai Gintautas Rožė ir Gediminas Jakubka ves interaktyvią paskaitą, susijusią su garso apdorojimo priemonių panaudojimu kūryboje, o jų gyvai atlikti asmeninės kūrybos pavyzdžiai leis dalyviams pamatyti praktinius teoriškai demonstruotų metodų rezultatus ir galimybes.
„Garso sienos“ kūrybines dirbtuves sudaro dvi dalys:
Pirmojoje dalyje bus vedama interaktyvi paskaita, susijusi su įvairiais skaitmeniniais ir analoginiais garso apdirbimo efektais bei procesoriais. Bus praktiškai supažindinama su jų galimybėmis naudojant sintezatorius, gitarą bei no-input techniką, o priemonių praktinį pritaikymą iliustruos projekto moderatorių asmeninės kūrybos pavyzdžiai.
Dirbtuvių metu bus pristatyta projekto moderatorių asmeninė kūryba, apimanti minėtas priemones, siekiant praktiškai supažindinti su garso meno ir elektroninės muzikos galimybėmis.
Trumpą pasirodymą surengs ir Panevėžyje gimęs ir augęs Andrius Kairys, kuris pasidalins mintimis apie savo muzikinėje kelionėje taikomus komponavimo principus, naudojamas priemones, o kūrybinę logiką iliustruos ir gyvai atliekamu garsiniu pavyzdžiu.
Antrojoje užsiėmimų dalyje bus pristatoma ambisoninė erdvinio garso sistema bei įvairūs, lektorių eksperimentavimo būdu atrasti muzikos komponavimo principai. Ši dalis yra skirta visiems, kurie yra linkę ieškoti savito, charakteringo ir nenuspėjamo instrumentų skambesio. Šią dalį užbaigs bendra muzikinė improvizacija kartu su „Garso sienos“ projekto lektoriais bei Pauliumi Buraku.
Pasibaigus improvizacijai seks bendra refleksija, kurios metu projekto komanda bei vietiniai atlikėjai aptars pasirodymo metu girdėtą garsinę estetiką, erdvinio garso ypatumus bei sistemos pritaikymo galimybes.
___
Projektą organizuoja: Kirtimų kultūros centras
Projekto partneris: Galerija XX
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
___
Renginys yra nemokamas.