Sekdami 2020 m. pavykusio apsikeitimo parodomis pavyzdžiu („Klaipėdos galerijoje“ vyko Panevėžio dailininkų tapybos kūrinių parodą „Invazija“, o LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „Galerija XX“ Klaipėdos tapytojai pristatė savo kūrybą parodoje „Pozicija“), tęsiame miestų apsikeitimo parodomis draugystę pradėdami klaipėdiečių menininkų paroda „Jūra iki kelių“, kuri pasakos apie drąsius Vakarų Lietuvos kūrėjus, nebijančius aukštų bangų ir kviečiančius į jas pasinerti kitus.

„Parodos „Jūra iki kelių“ horizontas neatsiejamas nuo diskursų, analizuojančių, kas Lietuvoje yra centre, o kas periferijoje. Daugelis nustemba sužinoję, kad Klaipėda yra seniausias Lietuvos miestas, senesnis net už sostinę. O ką žinome apie Klaipėdoje gyvenančius ir kuriančius menininkus? Ar apie juos karts nuo karto atsklindančios žinios pasakoja apie įdomius, netikėtus sprendimus pasiūlančius ir plačius laisvės vandenis braižančius inovatorius, o gal jie atrodo tokie tolimi, kad jų parodos ir kiti projektai įvyksta tarsi užsienyje“, -taip parodą apibūdina Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė .

Atstumą mažinančioje ir „tolimą krantą“ aplankyti kviečiančioje parodoje eksponuojami Edvardo Malinausko, Antano Garjono, Saulės Želnytės , Ryto Jurgelio tapyba, Tomos Šlimaitės-Bubelienės grafika, Viktorijos Dambrauskaitės komiksai, Aurimo Anuso mažosios skulptūros objektas, Algirdo Boso skulptūra ir Neringos Poškutės-Jukumienės metalo meno  kūriniai.

Rėmėjai:

Klaipėdos miesto savivaldybė

Lietuvos kultūros taryba

 

Parodos atidarymas vyks trečiadienį, birželio 1 d. 17:30 h,  LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „GalerijaXX“ (Laisvės aikštė 7).

Paroda veiks iki birželio 22 dienos