Equus (lotyniškai) – arklys (vyr. g.).
Parodą „Equus“ sudaro ciklai „Metamorfozė“, „Mechanikai“ ir „Vakaras 1“ „Vakaras 2“.
Ciklas „Mechanikai“ žiūrovams yra rodomas pirmą kartą.
Ciklas „Metamorfozė“ buvo rodytas Panevėžio Tarptautinėje fotografijos bienalėje ir fotografijos konkurse Londone Monovisions ir laimėjo diplomą conceptual kategorijoje.
Ciklo „Metamorfozės“ įdėja – gyvo gyvūno transformacija į foto kūrinį.
Naudodamas fotoplastiką, noriu gyvulišką arklio jėgą ir jo odos faktūrą sujungti į bendrą, vizualų objektą. Šitas sujungimas žiūrovui pateikia visišką naują kokybę ir potyrį. Tai bandymas pažvelgti į mano tradicinius „modelius – žirgus“ kitu kampu, perteikiant jų charakterį, veržlumą ir filosofiją.
Cikle „Mechanikai“, reportažiniu būdu, nufotografuoti 2-3 metų jauni eržilai, besiganantys aptvare ir besidomintys ten stovinčia sena technika. Kiekvieną dieną, maždaug 1-2 kartus, eržilai ją apžiūrinėja, laižo, kramto……..
Modeliai cikluose „Metamorfozė“ ir „Mechanikai“ yra Lietuvos sunkiųjų arklių veislės eržilai iš Biržų rajono.
Nuotraukose „Vakaras 1 ir 2“ modelis ponių veislės kumelaitė iš Panevėžio rajono.

Stasys Povilaitis nuo 1989 metų yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys.
2005 metais jam suteiktas meno kūrėjo statutas.
Stasio Povilaičio kūryba buvo pristatyta fotografijos žurnaluose ,,FOTOGRAFIJA‘‘ ( Lietuva ) , ,,FOTO and VIDEO‘‘ (Rusija), ,,POZITIV‘‘‘ (Lenkija ), ,,VYZDYS‘‘ (Lietuva), „DODHO“ (Ispanija). Darbai yra spausdinami Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraštyje ,,Lietuvos fotografija: Vakar ir šiandien‘‘, Lietuvos spaudos fotografų almanache ,,Tai Lietuva‘‘.
S.Povilaičio darbai yra leidinyje ,,X X a. Lietuvos fotografijos antologija‘‘ III tome ( 2013 ) ir ,,Lithuanian Photography Handbook‘‘ ( 2014 ).